Pred niekoľkými rokmi sme sami zistili, aké je Portugalsko krásne a akú úžasnú gastronómiu ponúka. Preto aby sme vám sprostredkovali rovnaký zážitok, vezmeme vás do najlepších vínnych regiónov, zabezpečíme vám ochutnávku vín aj tradičných špecialít.

No a vďaka tomu, že dlhodobo spolupracujeme s miestnymi vinármi, počas dovolenky na mieru navštívite vínne pivnice a dozviete sa viac o výrobe vína. Okrem slávnych regiónov Douro a Alentejo vás zavedieme aj do menej známych, no rovnako krásnych vínnych oblastí.

Minho

Západne od údolia Douro sa nachádza tradičná vinárska oblasť Minho. Každý návštevník musí vyskúšať niektoré zo zelených vín, ktoré túto lokalitu preslávili.

Dão

Smerom na juh od údolia Douro a regiónu Minho leží vínna oblasť Dão. Jej poznávacími znakmi sú malé vinice, ktoré produkujú dokonale vyvážené vína.

Bairrada

Región Bairrada nájdete bližšie k Atlantickému oceánu. More sa postará o ochladzovanie bobúľ a tým zabezpečuje, že vinič je ideálny na produkciu šumivých vín.

Počas dovolenky v Portugalsku sa do týchto regiónov vyberiete. Naplánujeme vám návštevu vínnych pivníc, lokálnych reštaurácií alebo vám rovno zabezpečíme ochutnávku spojenú s večerou.

V rámci poznávacieho výletu sa dozviete viac nielen o víne a gastronómii, ale domáci vám radi porozprávajú o histórii tamojšej krajiny.

Galéria

Spoznajte nás na Instagrame